Všetko o tehotenstve pre naše mamičky

Tehotenstvo po týždňoch

Všetko to začalo, keď sa vajíčko oplodnilo. Týmto činom začína tehotenstvo.  Trvá zvyčajne deväť mesiacov a počas tohto obdobia, sa v tele ženy vyvíja dieťatko. Tehotenstvo delíme na 3 etapy.. Prvý, druhý a tretí trimester.

V 1. trimestri tehotenstva sa dejú rôzne fyziologické zmeny nie len u matky, ale aj u plodu dieťaťa. Prvým znakom je vynechanie menštruácie.  V tomto období, budete možno cítiť únavu, nutkanie močenia, citlivosť a zväčšenie pŕs, nadýmanie, zápcha, chuť k jedlu. Z hľadiska emocionálneho, žena môže byť citlivejšia, plačlivejšia. Vaše dieťatko je v tomto období veľké asi ako oliva. Hlavička je väčšia ako telíčko. Začínajú sa tvarovať očička a ručičky s prstami. Nožičky si ešte chvíľu počkajú.

V 2. trimestri vás budú naďalej sprevádzať neduhy, z prvého trimestru. Pribudnú však aj ďalšie. Ako napríklad krvácanie ďasien, bolesti hlavy a opuchy rúk a nôh. V tomto období vám bude vidieť bruško a konečne budete cítiť, presun dieťatka alebo jeho kopanie. Niekedy budete pociťovať emocionálne výkyvy. V tejto fázy sa dieťatko začína podobať na človeka.Je už väčšie a silnejšie. Zaniká chvostík a vyvíjajú sa nožičky.

V 3. Trimestri a teda v poslednom, je žena vo vrcholnom štádiu tehotenstva. Odpočítavajú sa posledné dni do pôrodu. Ženy sa zvyčajne v tomto období, schopia a čerpajú energiu na pôrod. Začínajú kontrakcie, ktoré sú v posledných dňoch pravidelnejšie a niekedy aj bolestivejšie. No ani tu sa nevyhnete, nejakej tej bolesti. Budete pociťovať bolesť v chrbte a bruchu. Výtok z pŕs, poruchy spánku a vaginálny výtok. Avšak hlavu hore, najhoršie je už za vami a konečne nastáva chvíľa, kedy nastane pôrod.

V tomto štádiu „robí dieťatko na sebe posledné úpravy“. V konečnej fáze si samo zvolí, kedy príde na svet.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Vyšetrenia v tehotenstve a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.